چهارشنبه 16 اُكتبر 2019 - چهارشنبه 24 مهر 1398  | English
کمينه
آمار بازدید
Membership عضویت :
Latest New User اخرین: اسمان
Past 24 Hours دیروز: 0
Prev. 24 Hours امروز: 0
User Count همه کاربران سایت: 782

People Online افراد انلاین:
Visitors بازدیدکنندگان: 43
Members کاربران: 0
Total کل بازدیدها: 43

Online Now انلاین:
اجرای مطالعات مشترک ایران و پاکستان در منطقه مکران
image اجرای مطالعات مشترک ایران و پاکستان در منطقه مکران  
Created by portalhost 05/06/2013 10:58:21 ب.ظ

رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی از اجرای پروژه تحقیقاتی مشترک با موسسه اقیانوس شناسی پاکستان خبر داد و...

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر وحید چگینی در حاشیه نشستی با هیات پاکستانی در جمع خبرنگاران با اشاره به تاکید طرف پاکستانی بر همکاری میان دو کشور، افزود: در حال حاضر پروژه‌های تحقیقاتی مشترکی در زمینه شمال اقیانوس هند و دریای عمان میان ایران و پاکستان تعریف شده است.

رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی از اجرای پروژه مشترکی میان ایران و پاکستان در حوزه مکران خبر داد و اظهار داشت: پروژه مشترکی در زمینه گازهای متساعد در بستر مکران و پروژه مشترکی و اقیانوس شناسی ماهواره‌ای میان دو کشور تعریف شده است.

وی به بیان زمینه‌های تحقیقاتی محققان پاکستانی در حوزه اقیانوس شناسی پرداخت و ادامه داد: طرف پاکستانی تاکنون تحقیقاتی در زمینه اقیانوس شناسی ماهواره، فیزیک و زیست دریا، هواشناسی اقیانوس شناسی و همچنین مواد معدنی مکران اجرایی کردند.

چگینی همچنین به مذاکراه میان دو کشور در زمینه ایجاد مرکز منطقه‌ای اقیانوس شناسی غرب آسیا اشاره کرد و یادآور شد: در این مذاکره موافقت خود را با ایجاد این مرکز در ایران اعلام کرد.

وی با بیان اینکه نشست دو موسسه اقیانوس شناسی ایران و پاکستان دو روزه است، خاطرنشان کرد: در این نشست ضمن امضای تفاهم نامه‌ همکاری در خصوص تبادل استاد و دانشجو در حوزه‌های اقیانوس شناسی بحث و تبادل نظر خواهد شد.